Yaşanabilir Bir Çevre İçin ‘Her Bebeğe Bir Fidan Kampanyası’


Dünya’da her yıl milyonlarca ağaç kesiliyor, binlerce hayvan doğal yaşamından uzak kalıyor ve küresel ısınma nedeni ile yaşamını yitiriyor

Bizden önceki nesiller bizden daha güzel bir Dünya’da yaşıyordu. Bizden sonra ki nesillerde aynı şeyi bizim neslimiz için söyleyecek. Su, hava, çevre kirliliği akıl almaz bir biçimde artış gösteriyor. Bu artışı engellemek bizlerin elinde…Çevre bilinci konusunda toplumun en küçük birimi olan aileden, eğitimcilere, yerel yönetimlerden vatandaşlara kadar toplumun her kesiminden ve her yaştan insana çok büyük sorumluluklar ve görevler düşmektedir.Gelecek kuşakların da temiz hava soluyabilmeleri, sağlıklı ve temiz su içebilmeleri için biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak, dünyaya gelen her bebeğin temiz bir çevre de yaşaması için ÇEKUD ile birlikte ‘’Her Bebeğe Bir Fidan’’ kampanyasını başlattık.

Kampanya kapsamında Lokman Hekim Hastanelerinde dünyaya gözünü açan her bebek adına İstanbul/Başakşehir Lokman Hekim Ormanın da bir fidan dikiliyor. Hasta yakınları, hastaneye çiçek getirmeleri yerine fidan dikme alışkanlığına teşvik edilerek, hastalar için fidan kartlar veriliyor.Bu yolla bağışlanan fidanlar ÇEKÜD tarafından hastanın ismine özel dikilerek, Fidan Kart sahipleri bilgilendiriliyor.

Gelin hep birlikte sevgiye dayalı, çevreye duyarlı bir toplum yetiştirelim. Ağaçlarla zenginleşmiş bir Dünya için el ele verelim.


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Ortopediya və Travmatologiya və 42 daha çox

Əlaqədar Məqalələr