THTDC, AB Hastanelerini ağırladı


THTDC Başkanı Emin Çakmak Avrupa Birliği Özel Hastaneler Birliği-UEHP Başkanı Dr. Erich Sieger ile 19 ülkeyi sağlık turizminde işbirliği için ağırladı.
Url Mənbəyi: http://www.turkiyeturizm.com/

THTDC Başkanı Emin Çakmak Avrupa Birliği Özel Hastaneler Birliği-UEHP Başkanı Dr. Erich Sieger ile 19 ülkeyi sağlık turizminde işbirliği için ağırladı.

ÖZKAN ALTINTAŞ,TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi-THTDC ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC Başkanı Emin Çakmak, Avrupa Birliği Özel Hastaneler Birliği-UEHP (Union Européenne de l`Hospitalisation Privé) Başkanı Dr. Erich Sieger ile İstanbul buluşmasında Türkiye’nin sağlık turizminde Avrupa Birliği’ne girme sözünü aldı. Dr.Erich Sieger UEHP’nin Avrupa Parlamentosu’nda iki sandalyesi bulunduğunu ve etkin olduğunu belirterek “Türkiye için çalışacağız” dedi.

thtdc-bogaz66

emin-uehp-7

uehp-logo

emin-uehp-5

EMİN ÇAKMAK, TÜRKİYE VE DÜNYA SAĞLIK TURİZMİNİ ANLATTI
Intercontinental Hotel’de Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi-THTDC ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye’nin önemli sağlık kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı panelde Avrupa Birliği Özel Hastaneler Birliği’ne üye 19 ülkeden gelen 45 temsilciye Türkiye’nin sağlık turizmi hakkında bilgiler verildi.Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi-THTDC Başkanı Emin Çakmak Türkiye’nin sağlık turizminde gelişmelerini ve çalışmaların barkovizyon eşliğinde anlattı. Aynı zamanda 52 ülkenin üye olduğu Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC Başkanı olan Emin Çakmak dünyadan örnekler vererek, Türkiye ile dünyadaki sağlık turizmini kıyaslayarak dünyadaki gelişmeleri özetledi.

emin-uehp-4

thtdc-uehp-44

SAĞLIK BAKANLIĞI REFORMLAR YAPTI
Emin Çakmak konuşmasında Türkiye’nin dünya sağlık turizmi pazarında ilk 5’e girmesinin tesadüfen olmadığını belirterek “Türkiye 91 yıldır genç mezun doktorlarını Amerika ve Avrupa gibi teknolojik gelişmesi yüksek ülkelere üst lisans yapmaları için göndererek bugünkü sağlıkta yetişmiş insan kaynaklarına ulaştı. Bu insan kaynakları son 12 yıldır hükümetin sağlık politikalarında ve Sağlık Bakanlığı’nın son yıllarda yaptığı reformlarla ülkemizin sağlıkta geldiği konum dünyadaki ilk 5 e girmemizi sağladı.”

emin-uehp1-

TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİ ÜLKESİ OLARAK TANINDI
Emin Çakmak Türkiye’ye Sağlık Bakanlığı’nın reformlarının yeterli olmadığını belirtti. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tüm yurt dışı fuarlarda sağlık turizmi yapan turizmcilere yer vererek Türkiye’nin bir sağlık turizmi ülkesi olarak tanınmasına imkan verdiğini söyledi.

emin-uehp-2

thtdc-uehp-45


ÖZEL SEKTÖR-DEVLET İŞBİRLİĞİ KURULDU

Emin Çakmak, Ekonomi Bakanlığı’nın son 4 yıldanberi uyguladığı sağlık turizm teşvikleri ve THY’nın dünyanın en cok noktasına uçan global hava yolu haline gelmesinin çalışmalarına büyük katkı yaptığını anlattı. Emin Çakmak sözlerini şöyle sürdürdü: “THY’nın büyümesiyle İstanbul dünyanın en önemli hub’ı haline geldi ve sağlık turizminde son 9 yıldanberi bu sayede büyük gelişmeler oldu” dedi.
Emin Çakmak, Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC’nin bu 9 yıl içinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve THY işbirliğinde katıldığı 350 etkinlikle devlet ve özel sektör işbirliği kuruldu. Böylece Türkiye’nin sağlık turizminde markalaşması sağlandı.”

emin-uehp-6

TÜRKİYE, AVRUPA BİRLİĞİ PARLAMENTOSUNDA
Avrupa Birliği Özel hastaneler Birliği-UEHP üyesi 19 ülkeyi Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC’ye üye olmaya davet ettiklerini belirten Emin Çakmak “Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC olarak Avrupa Birliği Özel hastaneler Birliği-UEHP’ye üyelik başvurumuzu yaptık. Aralık ayında yapılacak Yönetim Kurulu toplantılarında üyeliğe kabubülümz tamamlanacak. Böylece Avrupa birliği Parlamentosu’nda Türkiye’nin sağlık turizmini ve geliştireceği politikaları tartışmaya başlayacağız”

emin-uehp-8

TÜRKİYE’NİN SAĞLIK REFORMLARI ŞAŞIRTTI
Toplantıda konuşma yapan UEHP Başkanı Dr. Erich Sieger, THTDC Başkanı Emin Çakmak’ın devletin verdiği destekler konusundaki açıklamaları üzerine “Avrupa Birliği Hastaneler Birliği’ne üye 19 ülkede Türkiye’de uygulanan teşvikler ve destekler yok. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’de gerçekleştirdiği sağlık reformlarını takdirle izledik. Türkiye’nin sağlık turizminde bu kadar hızlı büyümesinin arkasında devlet ve özel sektörün uyumlu çalışması bulunuyor” dediler.


thtdc-bogaz6

BOĞAZİÇİ’NE HAYRAN KALDILAR
İstanbul’un sağlık kuruluşları ve hastanelerine gezen Avrupa Birliği Özel Hastaneler Birliği-UEHP (Union Européenne de l`Hospitalisation Privé) üyesi 19 ülkenin ve üyelik başvurusu yapan ülkelerin temsilcilerinden oluşan heyet gece Boğaz’da yemekli tekne gecesinde doyasıya eğlendiler. Heyette Avusturya, Hırvatistan, Fransa, İtalya, Türkiye, İngiltere, Litvanya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, Polonya, Portekiz, Monako, İsviçre temsilcileri yer aldı.


UEHP Başkanı Dr. Erich Sieger, Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi-THTDC Başkanı Emin Çakmak ile birlikte hareket edeceklerini belirterek “UEHP olarak Avrupa Parlamentosu’nda iki sandalye ile yerimiz bulunuyor ve etkin konumdayız. Türkiye’nin sağlıktaki gelişmelerini gördükten sonra sağlık turizmi adına AB’ye büyük fayda getireceğine inanarak destek vereceğiz” dedi.
Dr.Erich Sieger, Avrupa Parlamentosu’nda “Halk Sağlığı” nedeniyle önemli ve etkin konumları olduğunu belirterek özellikle AB ülkelerindeki sigorta sisteminin Türkiye’ye uyumlu hale getirilmesi için çalışmalar yürüteceklerini belirterek “AB ülkelerinin Türkiye’nin doktorlarına ve sağlık kuruluşlarına ihtiyacı var” dedi.


DEVLET DESTEKLERİNE ŞAŞIRDILAR
Dr.Erich Sieger, Türkiye’nin sağlık turizmi için yapılan çalışmalara ve özel hastanelere Ekonomi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere devlet tarafından verilen desteklere şaşırdı. Avrupa’da kendilerine böyle bir destek yapılmadığını belirten Dr.Erich Sieger “Şimdiye kadar gittiğimiz ülkelerde yaptığımız toplantılara ülkelerin Turizm Bakanları ve bakanlık temsilcileri katılıyordu. Türkiye’nin sağlık turizmindeki gelişmelernde turizmin yeri çok önemlidir. Turizm Bakanı’nın toplantıya katılmasını beklerdik. Çünkü ondan öğrenmek istediğimiz bir çok şey vardı. THTDC Başkanı Emin Çakmak’ın bize gösterdiği misafirperverliğe teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.SAĞLIK KURULUŞLARINI GEZDİLER

Avrupa Birliği’nde 1.5 milyon çalışanı ve 5 bin hastanesiyle dev bir kuruluş olan Avrupa Birliği Özel Hastaneler Birliği-UEHP (Union Européenne de l`Hospitalisation Privé) üyesi 19 ülkenin temsilcilerinden oluşuyor. Roma ve Brüksel’de merkezleri bulunan UEHP’den 45 kişilik heyet Türkiye’nin sağlık turizmindeki gelişmeleri yerinde görmek için İstanbul’a geldi.
Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC Başkanı Emin Çakmak ile konsey üyelerinden oluşanlar ile birlikte UEHP Başkanı Dr.Erich Sieger’in beraberindeki heyete İstanbul’daki hastaneler ve sağlık kuruluşları gezdirilerek bilgiler verildi. Hastanelerde düzenlenen toplantılarda barkovizyon eşliğinde teknik donanımlar ve hastalara verilen hizmetler anlatıldı.


thtdc-bogaz13

BOĞAZ’DA TEKNE GEZİSİ YAPILDI
Avrupa Birliği Özel Hastaneler Birliği-UEHP üyesi konuklar akşam THTDC’nin konuğu olarak Boğaz’da yemekli tekne gezisine katıldılar. Konuklar ışıl ışıl yanan Boğaziçi kıyılarını izlerken teknede otantik gösteriler yapan sanatçıları izlediler. Müzik eşliğinde dansederek geç saatlere kadar eğlendiler. Dansözle piste çıkarak göbek dansı yapmanın sırlarını öğrendiler.
thtdc-bogaz12

thtdc-bogaz12 (1) thtdc-bogaz2

thtdc-bogaz3

thtdc-bogaz4

thtdc-bogaz12 thtdc-bogaz21

thtdc-bogaz5

thtdc-bogaz7

EMİN ÇAKMAK’IN TOPLANTIDA İNGİLİZCE YAPTIĞI KONUŞMANIN METNİ ŞÖYLE:
Dear distinguished public and health organization leaders and representatives who are giving service to all humanity of our world,Welcome to
“European Private Hospitals Association Istanbul Board Meeting”.

As founding Chairman of Global Healthcare Travel Council, I am very proud and honored to make the opening speech. I am thankful to the people who organized this great summit.

I am very excited to be talking in front of such a great audience.

I have joined you from Turkey. Our Global Healthcare Travel Council which we are trying to establish, we hope will have a positive impact on this world.

Once upon a time, Anatolia and the Aegean Islands were distributing health to all of the civilized world. Asklepion which founded the name of the God of Health, Aescluapios, was producing successful health services at places like Epidaurus and Kos.

Two thousand years before Freud, priest doctors were analyzing their patients dreams at Pergamun – known as Bergama in modern day Turkey, and curing them with water and music. The remains of the medical theater, seating 3,500 people still stand, as does the largest health library of the world, and snake shaped tunnels which were used to cure patients.

Without forgetting this long history, we are continuing our mission, applying these information and experiences with what we now know. Trying to go forward with our sacred responsibilities of health services to humanity.

In our century, with technological advances, the distances and borders between countries become less. The motto of; “Optimization of sources and services” became more relevant in the Global World and also in the Health and Tourism sector.
Disease rates are becoming lower with the advanced development in the science of health. However, with new and deadly viruses such as the Ebola emerging and threatening the world without any borders, international cooperation is needed to fight these outbreaks together.

With life expectancy going up, this also brought new problems. Chronic illness rates have increased. For the first time, public and private health insurance companies were faced with these realities and needed to re-evaluate how to save their economy without ignoring the present realities.

In the same way, “the health and wellness sector” also began to examine what was needed next with tourism. Research of public and private institutions for medical, dental, thermal spa, sports, culinary, and senior living with obstacle free health service opportunities. The focus has shifted to seeking out ethical service centers that provide all the top quality care and options with reasonable and affordable costs.

The millennium year became a new era for exporting health and wellness services to humanity from its producing centers. Conservative rules and barriers thrown up by local authorities have been the largest obstacle of these developments. However, with the growing necessities of these services, large health service gaps between countries, and limited financial sources will show us that this development is essential for the future.

Dear guests, as you know, today’s world health expenses have reached 6 trillion USD. Every day it is growing, and soon, it will become an unsustainable situation.

A 2012 WHO report shows that at 11 USD per citizen, Eritrea has the lowest health care financing. The highest is Luxembourg, at 8262 USD per citizen. These figures are a very clear example of the huge gaps in health care coverage figures between the countries.

A Health Affairs magazine article said that in 2012, we spent 750 billion USD on unnecessary health services. This amount of money would have been enough to extricate all of Africa’s health epidemics. To spend carefully, for only the best quality services, and at reasonable prices needs to be our mutual goal. We need to avoid wasting valuable financial resources.

Since 2011, 100 percent inorganic heart operations have begun, which has saved many lives with these new technological advances. Each passing day, new technologies are being developed which produce new organs for our bodies. Someday in the near future, it is very possible half of our bodies will operate on these man-made organs, prolonging our lives.

As executives of these tasks ahead of us, we have a responsibility to create new ways of providing equal and quality health services to the world, to humanity. We need to come together to overcome all these obstacles, in order to be able to give a healthy world to a new generation.

As Global Healthcare Travel Council “Our long-term vision is to become a model organization for promotion and delivery of healthcare services to all world citizens”

Our slogan is

“Global Healthcare for all”

There is a Turkish idiom which says; “Health comes first before all things.” Without health, humankind cannot advance.
In closing, I want to wish a successful summit for all participants, and hope we can work together to create new visions and solutions.

This afternoon I will be presenting; “Health Tourism in Turkey and in the World and its Future.” I hope you all can join me there also.

I wish you all enjoy your time at this summit, and your stay at this beautiful hotel, in this wonderful city of, 2010 European cultural Capital and Bosporus shore, happy and healthy days for each one of you.
Thank You…

UEHP’NİN THTDC BAŞKANI EMİN ÇAKMAK’A GÖNDERDİĞİ TEŞEKKÜR YAZISI

Dear Mr. Cakmak,

Thank you once more most cordially for your participation at the Council Meeting on the 24th of October 2014 and also thank you for your very interesting lectures. The network of the Turkish Healthcare Travel Council which was formed for the private hospital sector is very impressive. As already announced, we will speak about the possibilities of a cooperation during the next Board Meeting of the UEHP.

Especially I would like to thank you, dear Emin-Bey, for the surprising and very generous invitation to the dinner cruise on the Bosphorus. Your enormous hospitality has left a lasting impression on all members of the Council and also on me, we all have enjoyed the dinner cruise very much and therefore I would like to thank you again for your generosity.

I am already looking forward to meet you again and to a possible cooperation and remain, also on behalf of the Council members with

best regards, yours

Dr. Erich Sieber
(President)

UEHP
Union Européenne de l’Hospitalisation Privée
Europeam Union of Private Hospitals


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Ortopediya və Travmatologiya və 18 daha çox

Əlaqədar Məqalələr