TERMAL / SPA AKTİVİTELERİ


Korel SPA Merkezimiz, misafirlerimizin kişisel bakım ve dinlenme ihtiyaçlarını, konusunda uzman ekibi ve teknolojik üniteleri ile gerçekleştirmektedir. Termal su cenneti olan Afyon'un şifalı suyu kullanılarak SPA'da termal havuzlar, yüzme havuzları, Türk hamamı, sauna, jakuzi, buhar banyoları, kuaför, masaj odaları, bitki banyoları, çamur banyoları, cilt ve vücut bakımları ile zayıflama üniteleri hizmet vermektedir.


FkMWv0.jpg


TERMAL SUYUN İYİ GELDİĞİ RAHATSIZLIKLAR


 • Romatizma
 • Nevralji (Sinir boyunca yayılan iltihaplar)
 • Nevrit (Sinir ucu iltihapları) Spondilit (Omurganın kireçlenmesi)
 • Polinevrit (Birden fazla sinirin iltihapları)
 • Tendinit (Tenden iltihabı)
 • Artroz (Eklem kireçlenmeleri)
 • Selülit(Yumuşak doku romatizması)
 • Siyatik (Siyatik sinirinin sıkışması) Mialji (Kas ağrıları)
 • Kadın hastalıkları (Kronik dönemlerde)
 • Polio Sekeli (Çocuk felci sekeli)
 • Parapleji (Her iki altekstremitenin 'her iki alt bacağın' felci)
 • Kırık çıkık sekelleri, kazalardan ve ameliyatlardan kalan sekeller
 • Ruhi yorgunluklar, dimağ yorgunluğu
 • Bağırsak hastalıkları Böbrek ve idrar yolları hastalıkları, Kronik sistit, kronik böbrek taşları, fonksiyonel yetmezlik Solunum sistemi hastalıkları


ÇAMUR BANYOSUNUN YARARLARI


 • Kireçlenme
 • Vücuttaki Toksin Maddelerin Atımı Kan Dolaşımı Hızlanması
 • Vücuttaki Elektrik Akımının İletilmesi
 • Her türlü romatizmal hastalıklar
 • Stres durumlarda rahatlatır
 • Adale ve eklem ağrılarının azaltılması
 • Termal sudaki değerli elementlerin vücuda kazandırılması
 • Siyatik problemlerinin azaltılması


MASAJ VE MASAJ ÇEŞİTLERİ, MASAJIN YARARLARI


Masaj, insan sağlığı üzerinde pek çok yararlı etkide bulunur; kan dolaşımını düzenler, kasları gevşetir, sindirime yardımcı olur ve lenf sistemini harekete geçirerek atık maddelerin boşaltımını hızlandırır. Sinir istemine direkt etki ederek vücudun rahatlamasını sağlayarak hem bedenen hem ruhen dinlendiren bakım türüdür.


SPOR MASAJI

Spor Masajı Özellikle sportif etkinliklerde kullanılan spesifik bir masaj türüdür. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellikler öncelikle ritim ve süre ve bası miktarlarının değişik olmasıdır.


ANTİ-SELİLÜT MASAJI

Deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır.


SICAK TAŞ MASAJI

Sıcak taş masajı su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı ve oldukça sert yapıda olan bu taşların sırt, boyun, bel, avuç içi, ayak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanır. Volkanik taşlarla yapılan düzenli bakımlar vücudumuzda çakra adı verilen enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisini yeniler ve çok ciddi bir şekilde ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar.


AROMATERAPİ MASAJLARI


Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Masajın temposu düşük, hareketlerin şiddeti ise hafiftir ve daha çok rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip bir masaj türüdür.


HİNT BAŞ MASAJI

5 bin yıldır Hindistan'da uygulanan bir masaj yöntemidir. Zihni dinlendirir ve rahatlatır. Bedene sıkışıp kalmış duygusal sorunlardan arınılmasını sağlar.

İSVEÇ MASAJI

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür.


HAMİLE MASAJI

Hamilelik bir kadının vücudunda ağır görevlere neden olur. Hamile olan kadının rahatlamaya ve gevşemeye ihtiyacı vardır. Bu masaj vücuda yüklenmiş ağırlığın sebep olduğu rahatsızlıkları giderdiği gibi, şişliği azaltır, sinir sistemini rahatlatır, yorgunluk halini giderir ve bir tonik görevi görür.AROMATERAPİ BANYOLARI

(Süt Banyosu, Stres giderici, Kuvvetlendirici, Tansiyon Düşürücü )


Özel olarak toplanan çeşitli bitki, kök ve reçinelerden elde edilen özel karışımlar kişilere banyo kürü halinde sunularak kişinin rahatlayıp gerginliğinin ortadan kalkmasını sağlamak amacıyla kişiye özel uygulanan bir bakım türüdür. Ciltte yumuşaklık ve rahatlama sağladığı gibi yaşlılıkla ilgili cilt bozukluklarında, kaşıntılarda, dolaşım bozuklarında mükemmel sonuçlar sağlamaktadır.VÜCUT BAKIMLARI


VÜCUT BAKIM ANALİZİ

Cihaz şişmanlık ve zayıflık problemlerinde vücuttaki yağlı ve yağsız kitleleri vücudun kalori ihtiyacını ve dağılımını sayısal ve grafiksel olarak belirleyen elde ettiği verilerin sonuçlarını kullanıcıya sunan ve yaklaşık 1000 hastanın sonuçlarını hafızasında depolayabilen bir sistemdir.


PRESSOTERAPİ (BASINÇLI DALGA BAKIMI )

Pres cihazının vücuda bağlanan bölümleri ödem akışını hızlandırır ve toksinin vücuttan atılmasına yardım eder. Böylece selüloit, ödem bakımı, yağ toplanması ve lenf drenaj bakımlarında büyük başarıyla kullanılır.


BEAUTY HEAT (ISI BATTANİYESİ )

Isı dereceleri ayarlanabilen 3 ayrı bölüm ile bakım yapma olanağı sunan yosun ve çamur gibi vücut sarmalama bakımları ile toksin atıcı sıcaklık terapilerinde kullanılan özel bir bakım metodudur.


VAKUM SELÜLİT MAKİNASI (STARVAC SP )

Cilt yüzeyinde emme yolu ile vakum işlemi gerçekleştirir. Emme başlığı hareket ettirilirken, iki hareketli silindir arasında deri kıvrımları oluşur. Bu" vurma ve yuvarlama" tekniği ile yapılan masaj metodudur.

Starvac ile güzellik ve vücut bakımı, Selüloit, Lenfatik drenaj, Rahatlama masajı, Yorgun bacaklar, Anti-aqinq (Yüz ovalinin toparlanması ve kırışıklık bakımları) Terapatik Uygulamalar yapılır.


ULTRATONE (Futura Pro )

Güzellik merkezleri, SPA’lar ve sağlık kulüplerinin vazgeçemediği Ultratone Kas stimulasyonunu, mikro akımları, ultrecell ve ultrasound uygulamalarıyla vücut ya da yüz şekillendirmede mükemmel bir vücut bakım aletidir.


OKSİJENLİ BAKIM CİHAZI VITAL O2

Hücresel metabolizmayı ve kan dolaşımını uyarır, zarar görmüş dokuları yeniler, cilt yaşlanma sürecini yavaşlatır,cildi güçlendirerek sıkılaştırır.


CİLT BAKIMI

Termal suyun deri üzerideki gençleştirici etkisiyle cildin doğal ürünler eşliğinde derinlemesine temizlenmesi ve cilt tipine uygun olarak seçilen maskelerle canlandırılması biçiminde uygulanan cilt bakımının sonunda daha temiz pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip oluyorsunuz.


6 Masaj Odası

3 Cilt Bakım Odası

1 Vücut Bakım Odası

1 Manikür Pedikür Odası

1 Epilasyon Odası

2 Aroma Terapi Odası

2 Çamur Banyosu

1 Bayan Kuaför
Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Fizioterapiya / Reabilitasiya və 2 daha çox

Əlaqədar Məqalələr