Silhouette Dikişleri İle Yüz Gençleştirme


Yeni Silhouette dikiş sistemi ile yüz ve boyun bölgenizdeki kırışıklıklardan çok kısa sürede ve lokal anestezi ile kurtulmanız artık mümkün.
Url Mənbəyi: http://www.teomandal.com/silhouette-dikisleri-ile-yuz-genclestirme/

Silhouette Dikişleri

Yeni Silhouette dikiş sistemi ile yüz ve boyun bölgenizdeki kırışıklıklardan çok kısa sürede ve lokal anestezi ile kurtulmanız artık mümkün.

Yaşla birlikte yüz cildinde oluşan sarkmaların, büyük cerrahi müdahaleler yapılmadan dikiş sistemleri ile asılarak düzeltilmesi uzun zamandır bilinen bir yöntemdi. Askı dikişlerinin zamanla doku içinde kayması ile ameliyatta elde edilen sonuçların fazla kalıcı olmaması sonucunda “iple asma” giderek daha az tercih edilen bir teknik haline geldi. Bu problemden yola çıkılarak geliştirilen Silhouette dikiş sitemi ile askı dikişleri üzerine yerleştirilen eriyebilen koniler sayesinde dokuların daha etkili olarak çekilmesi ve elde edilen etkinin eski yöntemlere göre çok daha uzun süre kalıcılığını koruması dikişle askı yönteminin tekrar tercih edilen bir teknik haline gelmesini sağladı.

Kırklı yaşlarda belirgin hale gelen yüz, göz çevresi, yanaklar ve boyun cildindeki sarkmalar hem yaşlı hem de yorgun bir görünüme neden olmaktadır. Zaman içinde bu sorunların çözümüne yönelik çok sayıda işlem ve cerrahi müdahale seçenekleri geliştirilmiştir. Son yıllarda daha sınırlı ve daha az travmatik teknikler tanımlanmasına karşın halen en etkili ve kalıcı yöntemler yüz germe cerrahileridir (facelift). Bu ameliyatlar hemen her zaman genel anestezi altıda yapılmakta, uzun cerrahi süresinin yanı sıra önemli riskler içerebilmekte ve ameliyat sonrası normal yaşama dönüş birkaç haftayı bulabilmektedir.

Günümüzde son derece hızlanan günlük yaşantı içinde zamanın da giderek daha değerli hale gelmesi bütün cerrahi branşlarda olduğu gibi yüz estetiği cerrahisinde de daha az doku hasarına neden olan, daha az riskli ve mümkün olan en kısa sürede normal hayata dönmeyi sağlayacak “minimal invaziv” tekniklere olan ilgiyi artırmıştır.

Yüz germe ameliyatlarına alternatif olarak ortaya atılan “dikiş askı” teknikleri ilk olarak uygulanmaya başladıkları dönemlerde minimal invaziv cerrahiden beklenen tüm özellikleri taşıdıkları için büyük rağbet görmelerine karşın sonuçların kalıcı olmaması ve 6-12 ay gibi kısa sürelerde etkilerini önemli ölçüde kaybetmeleri nedeni ile giderek daha az tercih edilir olmuştur. Bazı özel askı sistemlerinin ciltten fark edilir olması gibi olumsuzlukların da eklenmesi bu tekniklere olan ilginin oldukça azalması ile sonuçlanmıştır. Bu olumsuzluklar göz önüne alınarak yapılan çalışmalar sonucunda geliştirilen “Silhouette dikiş sistemi” ile askı dikişlerinin üzerine belirli aralıklarla yerleştirilen ve doku içinde zamanla eriyen koniler (Şekil 1) sayesinde yöntemin etkilerinin önceki tekniklere göre önemli ölçüde kalıcı olması sağlanmıştır. Silhouette sistemi uygulamalarında uygun teknik kullanıldığı sürece dikiş ve koniler dışarıdan hiç bir şekilde fark edilmemektedir.

Silhouette Dikiş Sistemi

Silhouette dikiş sistemi ile şakak, yüz, yanaklar ve boyun bölgelerindeki sarkmalara 45-60 dakika gibi çok kısa bir sürede, lokal anestezi altında müdahale edilebilmektedir. Hastaların işlemden 2 gün sonra normal hayatlarına dönebilmelerinin yanı sıra müdahalenin etkilerinin 2 hafta içinde tam olarak kaybolması ile doğal ve yumuşak yüz hatlarının ortaya çıkması en önemli avantajlar olarak görülmektedir. Dokularda sağlanan etkiler 2-4 yıla kadar kalıcı olmakla beraber bir taraftan normal yaşlanma süreçleri de devam ettiği için işlemin sonuçlarının kalıcılığında kişisel faktörler önemli rol oynamaktadır.

Silhouette Soft

Silhouette tekniği ilk uygulanmaya başlandığında ipler şakak bölgesinde saçlı deri içinde yapılan bir kesiden geçirilerek cilt altına yerleştirilmekteydi. Yakın zamanda ipler üzerlerinde yer alan ve cilt altı dokulara tutunma özelliği olan konilerin çift yönlü yerleştirilmesi tekniğin herhangi bir kesi yapılmadan doğrudan cilt üzerine açılan iğne delikleri yolu ile uygulanmasına olanak sağladı. Silhouette Soft olarak adlandırılan bu yeni sistem ile Silhouette ipliklerinin sadece işlem bölgesine yapılan lokal anestezi ile 15-20 dakika kadar kısa sürede tamamlanması mümkün hale geldi.


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Müəllifin Yazıları

Burun Tutulmaları və Müalicəsi

Burun normal tənəffüs orqanımızdır və aldığımız havanın istiləşməsini , nəmlənmə...

daha ətraflı...

Damaq Badamcıqlarının Hipertrofiyası və Adenoidlər

Badamcıq və genik əti XəstəlikləriBurnun arxa qisimi ( genik ) və boğazdakı zəng...

daha ətraflı...

Estetik Burun Əməliyyatı

Burun estetiği əməliyyatı ( Rinoplasti ) indiki vaxtda ən sıx edilən və müsbət n...

daha ətraflı...

Haymoritlər və Müalicəsi

Burun ətrafındakı sümüklərin içərisində iştirak edən hava boşluqlarına sinus ( p...

daha ətraflı...

Əlaqədar Məqalələr