Psikoloji Kliniği


Psikolojisi iyi olan bireyin; zihinsel faaliyetleri yerine getirebilen, üretken olan, diğer insanlarla ilişkilerini sürdürebilen ve memnun olan, değişikliklere adapte olurken sorunlarla başa çıkabilen bir yapıda olmasını bekliyoruz. Aile içi ve kişilerarası ilişkilerin sağlıklı şekilde devamı için de psikolojisi sağlam bireyler en temel yapıyı oluşturmaktadırlar.

Psikolojik iyilik hali ile fiziksel olarak sağlıklı olma hali birbiriyle oldukça ilişkilidir. Bireyin psikolojisi iyi değilse çeşitli hastalıklarla karşılaşma riski artarken, benzer şekilde mevcut fiziksel hastalıklar da eşlik eden psikolojik rahatsızlıklardan dolayı tedavisi güçleşen ve uzayan hastalıklara dönüşebilmektedir. Özellikle bazı sinir sistemi hastalıklarının, deri hastalıklarının, metabolizma veya endokrinle ilgili bozuklukların öncesinde veya sonrasında psikolojik sorunların eşlik edebildiği bilinmektedir.

Psikolojik yakınmaları olan bireylerin gerekli fiziksel muayenelerinin yapılması, değerlendirilmeleri ve tedavileri bir ekip işidir. Psikiyatri uzmanı ve uzman psikolog tarafından yürütülen ruh sağlığı koruma ve sağaltma çalışmaları daha etkin ve uzun süreli sonuçlar sağlamaktadır.

Lokman Hekim Ankara Hastanemizde güvenilir ve sakin bir ortamda uzman psikoloğumuzla yapacağınız görüşmelerde sorunlarınızı paylaşabilir, gerekli danışmanlık ve psikoterapi hizmetini alabilirsiniz. Ayrıca zeka, kişilik ve diğer gerekli testlerin uygulanması için değerlendirme görüşmesi yapabilirsiniz.

Yetişkinlere yönelik olarak;

  • Psikoterapi ve danışmanlık (depresyon, panik atak, sosyal fobi, takıntılar, kaygı, korku, stres, öfke, ilişki sorunları...)
  • Kişilik Testleri

Ergen ve çocuklara yönelik olarak;

  • Genel psikolojik değerlendirmeler
  • Psikoterapi ve aile danışmanlığı (korku, kaygı, aile içi sorunlar, davranış bozuklukları, alt ıslatma, yeme ve uyku sorunları, kardeş kıskançlığı, ders başarısızlığı, okul isteksizliği, boşanma ve ebeveyn kaybı gibi travmalar)
  • Sınav kaygısı terapileri yapılmaktadır.

Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Ortopediya və Travmatologiya və 42 daha çox

Əlaqədar Məqalələr