Meme Büyütme Operasyonu Kas Altına Mı Yoksa Kas Üstüne Mi Yapılmalı?


Meme büyütme operasyonlarında birçok yöntem kullanılmaktadır. Meme kasının altına , meme dokusunun arkasındaki fasya zarının altına ya da meme kasının üstüne; silikon protez yerleştirilir.

Meme dokusu çok az bulunan ya da bulunmayan kişilerde , genellikle protez ( meme silikonu) kas altına yerleştirilir. Silikonun, kas altına ya da kas üstüne yerleştirilmesi öncelikle meme dokusunun yeterli olup olmadığı ile ilgilidir.

Kas altına uygulanan protezlerin , kas üstüne oranla çok daha iyi durduğu tamamen yanılsamadır . Meme büyütme operasyonunun nasıl yapıldığı , koyulan materyal ve en önemlisi kim tarafından yapıldığı önemlidir . Tecrübeli cerrahlarca yapılmayan silikon , doğallıktan uzak durduğu gibi bazı olumsuzluklara da yol açabilir .

Kas altı ile kas üstü operasyonlarında en belirgin fark ; kas altı uygulamalarında diren gerekebilmesidir . Kas altı , kas üstüne göre daha ağrılı olabilir . Bu durum da kişiden kişiye değişiklik gösterir .

Kas üstü ya da kas altı uygulamasında bir diğer önemli husus ; kullanılacak protezin boyutudur. Bunu, kişinin boyu ; meme genişliği , omuz genişliği belirler .


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Müəllifin Yazıları

Əlaqədar Məqalələr

Estetik, Plastik və Rekonstruktiv Əməliyyatlar

Professor doktor ALİ GÜRLEK estetik, plastik və rekonstruktiv əməliyyatlar haqqı...