Meme Büyütme


​Meme büyütme, memenin hacminin artırılması, kısmen de formunun iyileştirilmesi amacıyla yaptığımız operasyonlardır. Temelinde silikon kılıf içerisinde akışkanlığı azaltılmış silikon jellerin dolgu olarak kullanıldığı protezler kullanılır. Yağ enjeksiyonları ile kısmi büyütmeler yapılabilirse de, günümüzde genelde yardımcı teknik olarak uygulanmaktadır.

Meme büyütme, memenin hacminin artırılması, kısmen de formunun iyileştirilmesi amacıyla yaptığımız operasyonlardır. Temelinde silikon kılıf içerisinde akışkanlığı azaltılmış silikon jellerin dolgu olarak kullanıldığı protezler kullanılır. Yağ enjeksiyonları ile kısmi büyütmeler yapılabilirse de, günümüzde genelde yardımcı teknik olarak uygulanmaktadır.

Genel sağlık durumu uygun ve meme gelişimini tamamlamış, mevcut memelerinden hoşnut olmayan her bireye uygulanabilir. Gelişimsel gerilikler, ciddi kilo değişiklikleri, gebelik sonrası, emzirme sonrası gelişen hacim kayıpları ve deformasyonların restorasyonunda oldukça efektif sonuçlar elde edilmektedir.

3 boyutlu görüntü alınabilen fotoğraflama sistemi ve görüntü işleme programları sayesinde operasyon öncesinde daha net ölçümler yapmak hedeflenen meme boyutu, formu ve izlerin simülasyonunu yapmak mümkündür. Bu sayede daha sağlıklı bir doktor hasta iletişimi ile operasyon planlaması yapılabilir

Operasyon yaklaşık 1-2 saat sürmektedir. Genel anestezi altında uygulanır. Aynı gün içerisinde veya bir sonraki gün hastaneden ayrılabilirsiniz. Operasyondan hemen sonra, olası şişlikleri önlemek ve göğüslere destek amaçlı elastik bir bandaj yada destekleyici bir korse sütyen giydirilir. Ağrı ve enfeksiyondan korunmak amaçlı yaklaşık 1 hafta önerilen ilaçları kullanmanız gerekir. Korse uygulaması birkaç hafta devam eder. Yaklaşık 1 ay ağız fiziksel faaliyetler kısıtlanır. Bu süreçte iz için uygun medikasyon başlanır.

Gelişen teknoloji ile birlikte meme protezleri de sürekli güncellenmektedirler. Günümüzde kişinin mevcut meme ve göğüs anatomisine uygun, eni, boyu ve projeksiyonu farklı onlarca protez seçeneği mevcuttur. Değişik yüzey özellikleri, sertlikleri, şekilleri sayesinde farklı avantajlar sunarlar.

memenin hacminin artırılması, limitli sarkmaların düzeltilmesi, meme üst polünün dolgunluğunun sağlanması, hacim asimetrilerinin düzeltilmesinde meme büyütme ameliyatları etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Kişinin vücut imajını geliştiren, bel kalça ile oranını dengeleyen ve öz güveni arttran sonuçlar alınmaktadır.


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Rekonstruktiv plastik cərrahiyyə və 5 daha çox

Əlaqədar Məqalələr