LIPOSUCTION


Liposuction kesinlikle bir zayıflama yöntemi değildir. Temel amaç komşu vücut alanlarıyla uyumu sağlamak, konturu düzeltmektir.

LIPOSUCTION

Vücutta, komşu alanlarıyla uyumsuz bir bölgeyi inceltmek, yeniden şekil vermek, vücut oranlarını dengelemek ve en önemlisi düzgün kontur sağlamak amacıyla, bu operasyon için özel tasarlanmış aletler yardımıyla fazla yağ dokusunu çıkarma işlemidir.

Tek başına uygulanabildiği gibi, karın germe, meme küçültme ve yüz germe gibi operasyonlarda yardımcı, tamamlayıcı teknik olarak da sıklıkla kullanılır.

Genel sağlık problemi olmayan, cilt elastik tabakası uygun, ideal kilosuna yakın her bireyde diyet ve egzersizle çözülemeyen anormal yağ depolanmalarının tedavisinde çok etkin bir şekilde kullanılabilir.

Liposuction kesinlikle bir zayıflama yöntemi değildir. Temel amaç komşu vücut alanlarıyla uyumu sağlamak, konturu düzeltmektir.

Operasyon hastane koşullarında, sıklıkla sedasyon destekli lokal anestezi veya genel anestezi altında gerçekleştirilir. Uygulama yapılan bölgenin genişliğine göre aynı gün eve gitmek mümkün olabildiği gibi 1 veya 2 gün hastanede gözlem gerekebilir.

OPERASYON SONRASI

Operasyondan hemen sonra hastaya korse giydirilir. 4-6 hafta kadar korse uygulaması çok önemlidir. Erken dönemde masaj uygulamasına başlanır. Pürüzsüz bir yeni yüzey ve düzgün bir kontur elde etmek için bu iki uygulama ciddi önem arz eder. Ağız fiziksel aktiviteler birkaç hafta kısıtlanır. Operasyonun nihai sonucunu görmek için birkaç ay süreye ihtiyaç vardır.

Esnekliğini kaybetmiş veya ince cilt ile kaplı alanlarda optimal sonuç elde etmek için lazer ve ultrasonik enerji başlıklı özel kanullerle işlemin desteklenmesi, operasyon sonrası radyofrekans gibi deri toparlanmasına yardımcı yöntemler kullanılması gerekebilir.

Liposuction uygulanan bölgede net yağ hücre kaybı olur. Ciddi kilo değişikliklerinde uygulama alanı eski kapasitesinde yağ depolayamaz. Bu nedenle operasyon zamanlamasında ideal kiloya yakın olmak ve sonrasında bu durumu korumak önemlidir.

Liposuction minimal kesilerle uygulanan, sonrasında kalıcı iz problemi yaşatmayan, anormal yağ depozitlerinin yok olmasını sağlayan eşsiz bir tekniktir. Diğer prosedürlerin sonuçlarını da geliştirmek amacıyla sıklıkla yardımcı ve tamamlayıcı rollerle plastik cerrahi pratiğinde rol alır.


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Rekonstruktiv plastik cərrahiyyə və 5 daha çox

Əlaqədar Məqalələr