Lazerle Saç Gençleştirme ve Lazer Destekli Saç Ekimi


Düşük doz enerji kullanan ve bir soğuk lazer olan “Revage 670” Diyot lazeri kliniğimize getirmiş bulunmaktayız. Bu lazer İstanbul”daki ikinci lazer olup Ülkemiz genelindeki beşinci saç lazeridir. BU LAZERİ biz hem SAÇ GENÇLEŞTİRMEDE hem de LAZER DESTEKLİ FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİNDE dikilen ve dikilecek saçları güçlendirmek, beslemek amacıyla kullanmaya başladık.

SAC EKİMİNE YENİ BİR ALTERNATİF: LAZERLE SAC GENÇLEŞTİRME

Lazerle Saç Gençleştirme tedavisi ile incelmiş saçların güçlendirilmesi ve saç dökülmesinden tamamiyle kurtulmak mümkün...

Revage 670” Lazerle Saç Tedavisi, saç dökülmesi, zayıflaması-incelmesi sorunu yaşayan erkekler ve kadınlar için yeni ve devrim niteliğinde non-invazif bir teknolojidir. Bu lazer de incelmiş –zayıflamış saçlarla mücadele eden patentli, mükemmel bir lazer çanağı içinden saçlı deriye 30 ayrı noktadan sürekli olarak saçlı deriyi tarayan ve oraya ışın veren özel olarak imal edilmiş mükemmel bir lazer çanağı kullanılır. Güçlü ancak düşük seviyede lazer enerjisi taşıyan lazer ışınları ile kafa derisindeki saç foliküllerini uyararak onların daha sağlıklı olarak büyümelerini sağlar. Kozmetik lazer olarak sınıflandırılan bu uygulama hem erkeklerde hem kadınlarda kullanım için son derecede güvenlik sistemleriyle donatılmıştır. Etki mekanizması, Massachusets General Hospital ve Harvard Üniversitesi'nde, ve de VVeilman Labs for Photomedicine tarafından belgelenmiştir. Amerika birleşik devletlerinde birçok hekim, VVeilman Labs ile işbirliği halinde ileri klinik araştırmalara devam etmektedir. Klinik çalışmalarda saptanan ortalama yeni saç gelişimi oranı yaklaşık % 40'tır.
Sadece Düşük Seviye Lazer Tedavisi klinik olarak kanıtlanmış tedavi sonuçları veren Revage 670 tedavisinin, etkili ve güvenli biçimde hücresel metabolizmayı ve protein sentezini uyardığı ve kan akımını artırarak doku yani saç yenilenmesini sağladığı klinik ve bilimsel olarak gösterilmiştir. Revage 670 Soğuk Lazer Tedavisi ile haftalar içinde gözle görülür sonuçlar alınabilir. Revage 670 ürününün herhangi bir yan etkiye neden olmaksızın daha uyumlu, daha sağlıklı saç oluşumunu 16 hafta içinde % 38 oranında artırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır.
Lazerle Saç Gençleştirme tedavisi en az 24 uygulamadan oluşur ve bu 40 seansa kadar uzatılabilir. Her lazer uygulamasının uzunluğu yaklaşık 20 dakikadır. Doktor ilave uygulama önerebilir veya kişinin durumuna veya görülen ilerlemeye göre bu protokolde değişiklikler yapabilir.

Ayrıntılı Bilgi İçin: kliniğimizin 0212 572 0595 nolu telefonundan 11-19 satleri arasında bilgi alınabilir.

LAZERLE SAC GENÇLEŞTİRME VE LAZER DESTEKLİ SAÇ EKİMİNDE

Bilmek istedikleriniz:

Saç neden dökülür?
DHT olarak da bilinen Dihidrotestoteron terimine aşina mısınız? DHT, saçfolliküllerinin bir zamanlar sahip olduğumuz dolgun, canlı ve sağlıklı saçlar üretmesini durdurmalarına neden olur. Saç üretmeyen Folliküller, hücresel atık ürünlerle dolu sağlıksız debris ve diğer maddelerle tıkanır.

Saçlar neden seyrekleşir?
Kafa derimizdeki saç follükülleri dışındaki vücudumuzda bulunan bütün kıl follikülleri tek kıl-tüy üretirken kafa derimizdeki solliküller 2 ile 4 kıl-saç üretirler. Sitres, genetik faktörler, gebelik, emzirme, kemoterapi uygulamalrı, DHT hormonu önce bu folliküllerin ürettiği kıl-saç sayısını azaltır daha sonra da kalanları zayıflatarak ayva tüyü dediğimiz ince saçlara-tüylere ve nihayetinde de kaybolmasına- ölmesine neden olurlar.

Revâge 670 nedir?
Revage 670, dökülen ve incelen saçlar için geliştirilmiş ağrısız, ileri teknoloji ürünü bir rotasyonel fototerapi lazer sistemidir. Hem cihazın kurulumu hem tedavi süresi tek bir düğmeyele kontrol edilmektedir. Modern, zarif tasarımı, kolay yer değiştirebilme ve çok amaçlı kullanım kolaylığı sağlar.

Revage 670 Programı nasıl etki gösteriyor?
Lazerle Saç Programı, saç kaybınızın kontrol altına alınması ve dökülen saçlarınızın yeniden çıkması için sizin koşullarınıza özel belirli bir tedavi sürecinden oluşur. Bu programın uygulanan insanların % 85'inden fazlasında saç gelişimini yenilediği klinik olarak anıtlanmıştır.

Herhangi bir yan etkisi var mı?
Yoktur. Lazerle Saç Tedavisi sınıf III A lazer ünitesi ile gözlenen herhangi bir kısa veya uzun vadeli yan etki yoktur; topikal solüsyon halindeki ilaçlar gibi kozmetik kullanım için FDA tarafından onaylıdır.

Can yakıcı bir uygulama mıdır?
Yoktur. Programın herhangi bir aşamasıyla ilişkili olarak ağrı ortaya çıkmaz. Bu lazer, termal bileşeni bulunmayan bir Düşük Seviye bir Diyot lazerdir. Kafa derisinde ve saç folliküllerinde kan akımının artmasına bağlı olarak kullanım sırasında sıklıkla bir karıncalanma hissiyle karşılaşılmaktadır.

Bu tedavi ne zamandır uygulanmaktadır?

Bu program Amerika Birleşik Devletleri'ne 5 yıl önce girmiştir, ancak Avrupa'da düşük Enerji seviyeli lazerler on yıldan daha uzun bir süredir kullanılmaktadır.

Program nasıl uygulanıyor?
Saç dökülmesi konusunda uzmanlaşmış yetkili bir teknisyen program süreci boyunca kaydettiğiniz ilerlemeyi izleyerek sizin kişisel gereksinimlerinize göre belirlenmiş gerekli herhangi bir değişikliği ve/veya öneriyi uygulamaktadır.

Sonuçları ne zaman görülmeye başlar?
İki veya dört ay içinde belirgin bir düzelme görülmeye başlar. Her bireyin verdiği yanıt,kişinin saç dökülmesi öyküsüne bağlı olarak bireysel değişkenlik göstermektedir.

Revage 670 Lazerle Saç Tedavisi kimler için uygundur?
Saçlarında incelme,dökülme veya hasar gözlenen hemen herkes REVAGE670 tedavisi için uygun birer adaydır. ilk ve en önemli aşama, bir doktor tarafından kişiye özel olarak oluşturulan ve izlenen bir REVAGE 670 Lazerle Sac Tedavisi planı için bir görüşmenin planlanmasıdır.

Revage 670 Lazerle Saç Tedavisi kadınlar için uygun mu?

Kadınlar erkeklere oranla daha değişken bir saç dökülmesi paternine sahiptirler. Kadınlar açısından temel sorun, erkeklerin aksine tepede değil, tüm saçlı deride YAYGIN SAÇ DÖKÜLMESİ PATERNİ olarak adlandırılan saç dökülmesi profiline sahip olmalarıdır. Bu, erkeklerdeki gibi "haberci" bölgesel dökülmeler olmaksızın tüm kafa derisinde yaygın dökülme ve incelme olacağı anlamına gelir. REVAGE 670 lazer uygulaması, lazer ışınının özel bir çanak formuyla sağlanan tüm saçlı deriyi kapsaması nedeniyle kadınlar için de çok ideal bir non-invazif tedavi sağlamaktadır. Saçlarınızı olması gerektiği gibi doğal biçimde gençleştirmesi için vücudunuzu uyaran REVAGE 670 saf lazer ışını uygulaması ile birlikte ilaç alınmasına gerek yoktur, yaşam tarzınızda herhangi bir aksama, kesintiye neden olmaz.

Lazerle Saç Gençleştirme tedavisi kaç seansta uygulanıyor? Seanslar ne kadar sürüyor?
Lazerle Saç Gençleştirme tedavisi en az 24 uygulamadan oluşur. Her lazer uygulamasının uzunluğu yaklaşık 20 dakikadır. Doktor ilave uygulama önerebilir veya kişinin durumuna veya görülen ilerlemeye dayanarak bu protokolde değişiklikler yapabilir.

Lazerle Saç Gençleştirme tedavisinin saç ekiminden farklı sonuçları nelerdir?
Lazerle saç gençleştirmede mevcut ayva tüyü dediğimiz zayıflamış tüyleriniz güçlenerek normal tüy haline gelir, canlı ancak saç üretmeyen kıl follikülleriniz uyarılarak saç üretir hale gelir, ayrıca tek kıl üretmekte olan follikülleriniz 2-3 kıl-saç üretir hale gelir. Saçlarınız dolgun, canlı, parlak ve güçlü hale gelir. Dökülme durur, yada çok mini,mal seviyeye geriler. Başka bir deyişle canlı follikülünüz yada ayva tüyü dediğimiz çok zayıf tüyleriniz varsa bunları tedavi ederek sağlıklı hale getirir.CANLI

KIL FOLLİKÜLÜNÜZ YOKSA ÇARE LAZER TEDAVİSİ DEĞİL; SAÇ EKİMİ YA DA DAHA İDEALİ LAZER DESTEKLİ SAÇ EKİMİDİR.

Lazerle Saç Gençleştirme tedavisinin saç rengi üzerine etkisi var mıdır?
Evet vardır. Saçlarınızı gençleştirirken melanin piğment hücrelerini de uyararak saç renginizin biraz koyulaştırmakta – beyazlarınızı biraz azaltmaktadır.

LAZER DESTEKLİ SAÇ EKİMİ NEDİR?
Saç ekiminden önce 4-6 seans lazer tedavisi uygulayıp hem mevcut uyuyan canlı kıl follikülleriniz uyarılır hem zayıf saçlarınız güçlendirilir hem de FUE tekniği ile alıp ekeceğimiz follikülleriniz uyarılarak dikildikleri yerlerde daha iyi yaşamaları sağlanır. Ayrıca ekimi takip eden gün başlanarak en az 20-30 seans daha lazer tedavisi uygulamaktayız. Bu saçlı derinizde kan akımını artırarak ve kıl folliküllerini uyararak hem dikilen folliküllerinizin tutmalarını – güçlenmelerini hem de mevcut uyumakta olan folliküllerinizin sağlıklı saç üretmelerini ve ince tüylerin sağlıklı saç haline gelmelerini sağlamaktadır.Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Müəllifin Yazıları

Üz-Çənə Plastik, Estetik və Rekonstruktiv Əməliyyatları

Plastik cərrah PROFESSOR Dr.ALİ GÜRLEK, üz-çənə rekonstruktiv Əməliyyatları....

daha ətraflı...

Estetik, Plastik və Rekonstruktiv Əməliyyatlar

Professor doktor ALİ GÜRLEK estetik, plastik və rekonstruktiv əməliyyatlar haqqı...

daha ətraflı...

Əlaqədar Məqalələr