KOREL THERMAL RESORT CLINIC & SPA - TEDAVİLERİMİZ


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon çeşitli nedenlerden kaynaklanan kas ve kemik ağrıları, eklemlerin hareket kısıtlılıkları, kas zayıflığı ve hareket güçlüklerinde uygulanan tedavi yöntemleridir.Hareket sistemini ilgilendiren hastalıklarda hastaya yeniden tam bir güç ve fonksiyon kazandırmayı hedefleyen fizik tedavinin amacı kişinin günlük yaşam kalitesini artırmak, ağrısını azaltmak, gerekli olan vücut fonksiyonunu yerine getirmektir.

FİZİK TEDAVİ

Kliniğimiz 2 Uzm.Dr ve profosyenel sağlık personeli ile hizmet vermektedir. Kliniğimizde cerrahi müdahale gerektirmeyen bel ve boyun fıtıkları tedavisinde %86 ameliyatsız başarısı olan DRX9000 Spinal Decompresyon cihazı bulunmaktadır. Cybex sistemi ile kas-eklem hastalıkları rehabilitasyonu ve kas testi yapılmaktadır. Ayrıca kliniğimizde kişiye özel termal su içeren egzersiz havuzu bulunmaktadır. Kireçlenmelerde ve tendinitlerde PRP tedavisi uygulanmaktadır.

Özel Korel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi SGK (Emekli Sandığ, Bağ-Kur, SSK),CGM (PROMED) (Fortis Bank Sandık, Eureko Sigorta, Ziraat Sigorta, Sompo Japan Sigorta (FİBA), HDI Sigorta, Halk Sigorta , Dubai Sigorta, Generali Sigorta, Ace European Sigorta, Ankara Anonim Türk Sigorta),Anadolu Sigorta,Acıbadem Sigorta,Ergo Sigorta ,Güneş Sigorta ,Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, TBMM ile anlaşmalı olup sevksiz başvuruda bulunabilinen, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı bir sağlık kuruluşudur. Konuklarına uluslararası standartta sağlık hizmeti sunmak için çalışan tam donanımlı bir sağlık merkezidir.

ÜNİTELER

EKG

Kalp elektrokardiyografi

Röntgen

Kas-iskelet sistemi

Akciğer ve kalp grafileri

BANYO

Termal uygulama; jakuzili banyolar

Lokal banyolar

Fango; Çamur tedavi

HİDROTERAPİ

Tedavi havuzu; fizik tedavi teknikeri ile havuz içi egzersiz uygulamaları

Tüm vücut elektrikli banyo; Stangerbad banyo

Dört hücre elektrikli banyo

Zıt banyo

Tüm vücut, kol ve bacaklar çalkantı banyosu

Tazyikli duş; Kneipp tipi uygulama

FİZİK TEDAVİ

Elektroterapi

İleri teknoloji ürünü Enraf Nonius 684V model. 4 bağımsız kanallı, 16 değişik akım ile 36 değişik tedavi, 60 hazır tedavi protokolü, tam bilgisayar kontrollü, elektroterapi ile birlikte uygulanabilen vakum tedavisi.

Ultrason

Enraf Nonius Sonopuls 490 marka, kesikli ve sürekli, 1-3 MHz başlıklı ultrason. Derin ısı tedavisi. Elektroterapi ile birlikte kullanılabilme özelliği.

Kısa Dalga Diyatermi

Enraf Nonius Curapuls 970 marka, kesikli ve sürekli, 1000 W gücünde, Derin ısı tedavisi

HighTone Tedavi

HiTop 184 (GBO) marka, 4 kanal, tüm vücut ağrı tedavisi.

Hücresel düzeyde tedavi, yeni teknoloji ürünü. Temel uygulamalar, kalça ve diz kireçlenmesi, ağrılı boyun ve bel sendromları, diyabete bağlı sinir bozuklukları ve ağrıları, lenf ödem tedavisi. Klasik elektrik akımlarına göre iki kat daha fazla etkili.

Yüzeyel Isı Uygulamaları

İnfraruj, parafin, sıcak paket uygulamaları

Compex Elektroterapi

Tam bilgisayar kontrollü olmak üzere felçli kasların uyarısı, ağrı tedavisi, ciltten ilaç verilmesi.

Dekompresyon Tedavisi

Bel ve boyun fıtıklarının ameliyatsız tedavisinde yeni teknoloji: Amerika Birleşik Devletleri, İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) tarafından omurga fıtıklarında bası giderici tedavi olarak onay almış olan DRX900 cihazı ile bel ve boyun fıtıkları, omurga diskinin dejeneratif hastalıklarında etkin tedavi.

Klinik Çalışma Alanları;

Korel Klinik, birincil olarak kas-iskelet sistemi ile ilgili sorunları olan hastalarda, bedensel işlevlerinin en yüksek düzeye gelmesi için gerekli olan rehabilitasyon uygulamaları ve ağrı tedavisi konusunda çalışmaların yapıldığı bir kliniktir.

Klniniğimizde tedavisi yapılan bazı hastalıklar şunlardır;

 • Romatizmal Hastalıklar
 • İltihaplı eklem romatizmaları (Romatoid artrit, ankilozan spondilit vb)
 • Kireçlenme, dejeneratif hastalıklar
 • Kemik erimesi, diğer metabolic kemik hastalıkları
 • Yumuşak doku romatizmaları (Fibromiyalji, tendinitler)
 • Boyun ve bel ağrıları, bel-boyun fıtıkları
 • Ağrılı eklem hastalıkları (Omuz, el, kalça, diz gibi)
 • Ağrı tedavisi
 • Hareket bozuklukları, bedensel işlevlerde kayıp
 • Ortopedik rehabilitasyon (Eklem protezi , artroskopi ve bağ ameliyatlarıi sonrası, kırık sonrası sekeller, bağ gerilmeleri ve yırtıkları)
 • Nörolojik rehabilitasyon (İnme/felç, omurga yaralanmaları ve felçleri ve diğer nörolojik hastalıklar)
 • El rehabilitasyonu (El yaralanmaları ya da ameliyatları sonrası rehabilitasyon)
 • Spastik özürlü çocuklarda rehabilitasyon
 • Spor yaralanmaları rehabilitasyonu

Omurga Dekompresyon (Bası giderme) Tedavisi: Bel ve boyun fıtıklarının ameliyatsız tedavisinde son nokta: Amerika Birleşik Devletleri, İlaç ve Gıda Dairesi (Food and Drug Adminisration - FDA) tarafından omurga fıtıklarında bası giderici tedavi olarak onay almış olan DRX900 cihazı ile bel ve boyun fıtıkları, omurga diskinin dejeneratif hastalıklarında etkin tedavi.

İzokinetik Egzersiz: Dakikalar içerisinde zayıf kas bölgelerinin tespiti, izokinetik güçlendirme. Eklem kısıtlılıklarında, kas zayıflığında, ortopedik ameliyatlar sonrasında, spor yaralanmalarında etkin kas güçlendirici sistem.

PRP: Trombositten zengin plazma anlamına gelmektedir. PRP tedavisi özellikle son yıllarda çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmış yeni bir yöntemdir. Başlangıçta daha çok kozmetik ve anti-aging amaçlı kullanılmış olsa da son dönemlerde özellikle kas iskelet sistemi hastalıklarında kullanılmaya başlanmıştır. Bu yöntemde kullanılan materyal hastanın kendi kanından hazırlanmaktadır. Yani doğal bir tedavi yöntemidir. PRP tedavisi direk olarak hastalığı tedavi etmeye yönelik bir tedavidir. Kliniğimizde özellikle kireçlenme rahatsızlıklarında kullanılmaktadır.

Ozon terapi: Ozonun terapötik endikasyonları, ozonun düşük fizyolojik konsantrasyonlarının hücre içerisinde önemli roller oynayabileceği bilgisine dayanmaktadır. Moleküler düzeyde, bu tedaviye alt klinik kanıtları destekleyen farklı etki mekanizmaları gösterilmiştir. Ozon Terapi;

* Bağışıklık sistemini güçlendirici olarak (gribal enfeksiyonlardan korunmada ve vücut direncini güçlendirmede),

* Baş ağrısı, unutkanlık ve migrende,

* Kronik yorgunluk sendromunda ve fibromiyalji (yorgun uyanmak, hafızada yetmezlik, eklem ve kas ağrıları, halsizlik)

* Zayıflama amacı ile ilaç kullanım sıklığı ve miktarını azaltıcı olarak, (astım, alerji, bronşit ve KOAH ta)

* Diabet ve dolaşım sistemi hastalıkları, (ozon kanda antioksidan etki, antienflamatuar etki, kanın sulanması ve oksijen taşıma gücünün artması yoluyla tedavi eder.)

* Anti-aging (yaşlanmayı geciktirici olarak), diş eti hastalıklarında, aftlarda, antiromatizmal olarak selülitlerde, kanserli hastalarda, ani işitme kaybı ve kulak çınlamalarında, spor hekimliğinde, iyileşmeyen yaralarda, sivilce, akne ve egzama tedavisinde, birçok hastalıkta tamamlayıcı tedavi olarak, viral hepatit (A, B ve C tipleri), detoks etkisi, ağrı kesici etkisi.

Ozon tedavisinde kullanılan gaz hastaya farklı şekillerde verilebilir. Hangi yöntemle kullanılacağı hastanın durumuna,rahatsızlığın seviyesine ,sağlık koşullarına bağlı olarak hekimce karar verilir. Merkezimizde yapılan başlıca ozon tipleri;

* Majör Ozon Terapi: Kişiden kan alınır; ozonla karışıp kişiye tekrar verilir. 15 -20 dk süresi vardır.

* Minor Ozon Terapi: Ozon 5-6 cc kanla karıştırılıp kalçadan yapılır. Genelde majör tedaviye ek olarak yapılır. Romatizmal hastalıklarda tercih edilen yöntemdir. Ağrılı,kireçlenmiş eklemlere veya kas içine yapılır.


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Fizioterapiya / Reabilitasiya və 2 daha çox

Əlaqədar Məqalələr