KEPÇE KULAK ESTETİĞİ


Kepçe Kulak Estetiği kulağın arkasından girilerek kulakta bulunan şekil bozukluğunun düzeltildiği ameliyatlardır. Kepçe kulak bozukluğunda, kişide kulak kıvrımlarında azalma, kulak ile baş arasındaki açıda artma görülür.

Kepçe kulak ameliyatı sırasında, kulağın daha az olan kıvrımlarının sayısı ve şekli normal kulak şekline dönüştürülür. Yeni kıvrımlar oluşturulur ve baş ile kulak arasındaki açı normal açıya dönüştürülür. Böylece normal bir kulak görünümü ortaya çıkarılır.

Kepçe kulak, belirgin kulak olarak da isimlendirilir. Bu belirgin kulağın düzeltilmesi ile kişi daha rahat saçını toplayabilir veya saç kesimi tercihleri artabilir.

Sadece belirgin kulak şekil bozukluğu yoktur. Bunun dışında da çeşitli kulak şekil bozuklukları vardır: kulağın şeklinin yayvan olması, bir yaprak gibi kıvrıntılarının az olması, kulağın kendi içinde kıvrık, fincana benzer şekilli olması gibi çeşitli kulak şekil bozuklukları bulunmaktadır. Bunların da düzeltici ameliyatları tarafımızdan yapılmaktadır.

Kulak şekil bozukluklarının düzeltici ameliyatları, düzeltmenin içeriğine göre, bazen kulak ön kısmında da, kıvrıntılara gizlenmek üzere, iz bırak yapılabilmektedir. Ama belirgin kulak (kepçe kulak) ameliyatı sadece kulak arkasında, kulak oluğuna gizlenmiş bir iz olacağı için başkaları tarafından görülemeyen bir bölgede iz bırakılarak yapılır. Kulağı bu pozisyonda tutabilmek için, ameliyat sırasında, kalıcı dikişler kunulur. Kulak ameliyatından sonra kişi bir süre kulağını yerinde tutacak bandaj kullanmalıdır. Ameliyat olan kişi, ilk bir hafta yatarken kulağın tersine kıvrılmasını engellemek için, bu bandajı kullanmak zorundadır. Bir hafta sonra dikişler alınır ve kişi normal hayatına dönebilir.


Şərhlər

Yüklənir...

Əlaqədar Məqalələr