GENİTAL ESTETİK


GENİTAL ESTETİK HAKKINDA

GENİTAL ESTETİK NEKADAR GEREKLİ ?

Yüzyıllar içerisinde herşeyin değiştiği gibi güzellik anlayışı da değişime uğramıştır.Bilgi iletişimi ağındaki gelişmeler, dünyanın daha global olmasını sağlamış , güzellik ,bilgi her istediğimizde önümüze gelir vaziyete gelmiştir. Bu iyi midir kötü müdür tartışılı durumdadır, çünkü bunlar arasında bilgi kirliliği,dezenfermesyon ,kişinin özel hayatlarına ait detaylar, bilişim suçuna girebilecek davranışlar bu döneme damgasını vurmuştur.

Haliyle insan da tüm bunlardan etkilenip hem ruhunu hem de bedenini araştırmaya,beğenip beğenmemeye başlamıştır.

Estetik algılar toplumlara ve kişilere göre değişir,ancak yetişkin bir insanın kendi vücudu ile ilgili sağlığını tehlikeye atmayacak ölçüde tasarrufu olduğu kanaatindeyim.

Burun ,kulak estetiği yüz germe vs. gibi yöntemler ne kadar sık uygulanıyorsa artık vajinoplasti, labioplasti, vajen daraltma, vulva beyazlatma gibi yöntemlerde özellikle son dönemde ciddi bir artış var.Bu işlemler elbette hastadan gelentalep üzerineyapılan estetik operasyonlar ,yoksa buna biz hekimler öneride bulunup karar vermiyoruz. Sağlığını ilgilendiren bir durum(bartholinabsesi, genital siğil varlığı, ciddi idrar kaçırma) yoksa kişilerden gelen taleplere göre hasta ile konuşup fiziksel ve psikolojik detaylı bir görüşme sonrası birlikte bu işleme karar veriyoruz.

Her nekadar hala tabu gibi görülse de her geçen gün bu taleplerle daha sık karşılaşıyoruz.Yazımın başında da belirttiğim gibiyetişkin bir insan kendi vücudu ile ilgili kararları kendisi belirlemelive kendini nasıl mutlu ve özgüvenli hissedecekseo yönde adımlar atmalıdır.


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Əlaqədar Məqalələr