Estetik Burun [Rhinoplasty]


Burun yüzde öne çıkan bir yapıda olup, bir yüze bakıldığında ilk kez burun karşımıza çıkar. Kemerli ve büyük burunlar, yüzün simetrisini bozar ve yüze sert bir görünüm verir.
Url Mənbəyi: http://nazimdurak.net/works/estetik-burun-rhinoplasty/

Doğal yapılan bir burun yüzün ahengini ve simetrisini uyum içinde gösterir ve karşı tarafa güzel ve hoş bir görünüm verir.

Ameliyat olmuş güzel burun nedir? Eğer, “aa burun yapılı” deniyorsa , o güzel değildir. Burun ameliyatı olduğunu, ailesinin, çok yakınlarının bilmesi, bir yabancının bilmemesi gerekir. Burun delikleri görünen, burun sırtı oyulmuş pinokyo gibi burunlar ya da önden bakıldığında mandalla sıkışmış gibi görünümdeki burunları gören ameliyat olma arzusundaki hastalar, burunlarının, bu burunlara benzeyeceği korku ve endişesi içinde kalırlar.

Burun hatayı affetmez. Yüzünüzü kapatamazsınız, örtemezsiniz. Bu nedenle burun ameliyatı hastaları doktor seçimlerini çok iyi yapmalıdırlar.

Genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 45 dakika ile 1,5 saat arasında sürer. Bu sürede burun içinde solunum tıkanıklığı (septum deviasyonu, konka hipertrofisi gibi) sorunları da varsa birlikte aynı anda yapılır. İki gün tampon kalır. Haftasında alçı açılır. Gerekirse küçük bir alçı daha konur. Morluk ve şişlikler bir hafta içinde kaybolur. Morluklar her hastada aynı oranda olmaz. Hastanın aspirin kullanması ya da mensturasyon (regl) gününe denk gelmesi morluğu arttırır.


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Əlaqədar Məqalələr

Haymoritlər və Müalicəsi

Burun ətrafındakı sümüklərin içərisində iştirak edən hava boşluqlarına sinus ( p...

Estetik Burun Əməliyyatı

Burun estetiği əməliyyatı ( Rinoplasti ) indiki vaxtda ən sıx edilən və müsbət n...

Estetik, Plastik və Rekonstruktiv Əməliyyatlar

Professor doktor ALİ GÜRLEK estetik, plastik və rekonstruktiv əməliyyatlar haqqı...