Burun Estetiği Sonrası, Burun Ucu Düşer Mi?


Burun estetik ameliyatı, estetik ameliyatlar içerisinde hem en çok yaptırılan hem de en zor ameliyatlardandır. Burun estetiği öncesi yapılacak işlemlerde, doğru analiz, tecrübeli cerrah ve doğru teşhis -tanı çok önemlidir.

Bir mimari yapı gibi düşünüldüğünde, nasıl yanlış bir kolon çıkarılır ya da zayıflatılırsa problemlere ve çökmelere neden olabilirse, burun çatısında da yapıyı yerinde tutan ve destekleyen yapıların dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi gerekir. İşte bu nedenlerle , plansız iyi değerlendirilemeyen burunlarda ameliyat sonrası düşme olur.

Burun estetiği ameliyatı artık yeni tekniklerle birlikte , burnun yapısı ve destekleri korunarak son halini aldığı için , burun ucunda düşme oluşmaması gerekir .

Burun ucu düşmesi, revizyon ameliyat ile düzeltilir. Yeterli kıkırdak bulunabilirse burun içinden, bulunamazsa kulak kepçesi ya da kaburga kıkırdağı , burun ucunu desteklemek amacıyla revizyon operasyonunda kullanılır.

Sonuç olarak , burun estetiği eğer tecrübeli ve burun içi ( septum – septoplasti) cerrahisine de hakim, konusunda uzman Plastik Estetik Cerrahlarca yapılırsa sorun oluşmaz . Revizyon gerektiğinde, müdahale minumum 6 ay geçtikten sonra yapılabilir .


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Müəllifin Yazıları

Əlaqədar Məqalələr

Estetik, Plastik və Rekonstruktiv Əməliyyatlar

Professor doktor ALİ GÜRLEK estetik, plastik və rekonstruktiv əməliyyatlar haqqı...

Haymoritlər və Müalicəsi

Burun ətrafındakı sümüklərin içərisində iştirak edən hava boşluqlarına sinus ( p...

Estetik Burun Əməliyyatı

Burun estetiği əməliyyatı ( Rinoplasti ) indiki vaxtda ən sıx edilən və müsbət n...