Botoks Uygulamaları


Açar sözlər: botoks
Botox, estetiğin ameliyatsız yöntemleri arasında gerçekleşen, gözlerin ve alnı saran cilt üzerinde kırışıklıkların giderildiği erkeklerin ve bayanların çoğunlukla yöneldiği bir operasyondur. Dünyanın en fazla tercih edilen, estetik uygulamaları arasında yer aldığıysa bir gerçektir. Terleme tedavileri, dudak etrafındaki kırışıklıklar, boyun üstü çizgileri ve alın botoksun gelişen yüzü içinde gerçekleşen tedavileri arasında yer almaktadır.

Botoks ile burun ucunun kaldırılması ve meme dikleştirilmesi müdahaleleriyle, cerrahi müdahaleden daha geride görüldüğünden, estetik plastik cerrahlar arasında genellikle tercih edilmemektedir. Cerrahi operasyonların getirdiği sonuçlar, daha elle tutulur ve hastayı memnun edici. Botoks tedavisinde hasta ayrıştırılması, her hastanın da botoks uygulamalarına dahil olamayacağı ise bir gerçek. Kişiye rahatsızlık verecek düzeydeki kırışık bölgeler, 20 ve üzeri yaşlardaki hastaların üzerinde de uygulandığı görülebilmekte. Yaşın ilerlemiş olması ile botoksun getireceği sonuçlarda pek etkili olamaz, lakin yüz gençleştirme operasyonları doğrultusunda, istenen neticeye yarıdan fazla ulaşılabilmekte.

Klinik ofislerde botoks tedavileri, uygun şart ve donanımların sağlanması ile gerçekleşebilmektedir. Cilt temizliği sonrası, Alana, EMLA kremleri ile uygulamanın yapılacağı bölge uyuşturulmakta ve 30 dakikalık bir süre ile bekletilmektedir. Hastanın mimik yapması istenir ve uygulama noktalarına uygun dozajlarda enjekte edilir.

Botoks Fiyatları İçin Kliniğimizi Arayabilirsiniz . . .


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Müəllifin Yazıları

Üz-Çənə Plastik, Estetik və Rekonstruktiv Əməliyyatları

Plastik cərrah PROFESSOR Dr.ALİ GÜRLEK, üz-çənə rekonstruktiv Əməliyyatları....

daha ətraflı...

Estetik, Plastik və Rekonstruktiv Əməliyyatlar

Professor doktor ALİ GÜRLEK estetik, plastik və rekonstruktiv əməliyyatlar haqqı...

daha ətraflı...

Əlaqədar Məqalələr

Estetik, Plastik və Rekonstruktiv Əməliyyatlar

Professor doktor ALİ GÜRLEK estetik, plastik və rekonstruktiv əməliyyatlar haqqı...