Botoks


Açar sözlər: botoks
Botoks botulinum toksin adı verilen bakteriden elde edilen tıbbi bir ilaçtır. Eğer cildinizde mimiklerin yol açtığı kırışıklıkların tedavisinde botoks (botox) tan yararlanmak istiyorsanız, botoks tan değil, botox uygulamasında yapılan hatalardan korkun.

Profesyonel bir estetik plastik cerrah dışında kimseye bu işlemi yaptırmayın.Cildinizin fiziksel tahrişi; kaş çatma veya gülme kökenli mimiklerin ayrıca yaş ve kalıtım kaynaklı güneşin, sigaranın ve diğer çevresel yaşlanmanın etkisiyle meydana gelen kırışıklıklardan kurtulmak istiyorsanız botox tedavisinden yararlanmayı düşününebilirsiniz.

Cildinize uygulayacağınız gençleşme programlarında botoxtan da yararlanıp yararlanamayacağınızı doktorunuzla konuşun.

Botox ile ilgili doğru bilinen yanlışlar


Botox yılan zehridir. Botox bakteriden elde edilen sıradan denebilecek bir ilaç. Neredeyse bütün antibiyotikler aynı yöntem ile elde ediliyorlar ve hepsi bakterilerin kendilerini korumak için salgıladıkları maddeler.Yılanlar ile bir alakası yok.

Botox felç yapar.Felç ile bir kasın hareket yeteneğini sonsuza kadar kaybetmesini ifade ediyorsak yanlış.Botox verilen kaslar üç ile altı ay arasında sinirlerden uyarı alamaz ve hareketsiz kalır.Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi eski hareketlerine devam ederler.

Botox ifadesiz bir yüz yapar.Botox büyük ölçüde alında uygulanıyor.Buradaki hareketsizlik te sadece kaşlarınızı çatmanıza engel olur ki bu sadece ifadenizi yumuşatır.Karakter rolleri oynayan bir aktör değilseniz ifadenizde ki bu değişiklik kimseyi rahatsız etmez.Sokakta gördüğünüz her ifadesiz insanın botoxlu olduğunu düşünmeyin.Böyle bir botox uygulaması yok. Bazı insanlar sadece somurtuktur

Botox sadece güzellik amacıyla kullanılan kozmetik bir ilaçtır.Çok yanlış. Botox yıllarca felçli hastaların tedavisinde kullanıldı. Estetik amaçlar ile kullanılması çok yeni. Türkiye’de kullanılan ilaç miktarının hala %70’i gerçek hastalara kullanılıyor.

Botox bir dolgu maddesi gibi dudakları yüzü şişiriyor.Botox verilen bir bölge şişmez. Botox dolgu maddesi değil. Dolgu maddeleri ayrı bir gruba giriyorlar

Botox doğal değil ve sağlığa zararlı. Bilinen hiçbir yan etkisi ve zararı yok. Aspirin ne kadar doğal değilse botoxta o kadar değil. Sigaranın ve içkinin ne kadar zararlı olduğunu düşünürseniz aralarında kıyaslanmayacak bir fark var.

Botox ile kaşlar şeytan gibi kalkıyor. Bu da tamamen ilacı veren kişiye bağlı. Botox kaşları kaldırabilir ama bu kontrollü bir şekilde olur.


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Müəllifin Yazıları

Üz-Çənə Plastik, Estetik və Rekonstruktiv Əməliyyatları

Plastik cərrah PROFESSOR Dr.ALİ GÜRLEK, üz-çənə rekonstruktiv Əməliyyatları....

daha ətraflı...

Estetik, Plastik və Rekonstruktiv Əməliyyatlar

Professor doktor ALİ GÜRLEK estetik, plastik və rekonstruktiv əməliyyatlar haqqı...

daha ətraflı...

Əlaqədar Məqalələr

Estetik, Plastik və Rekonstruktiv Əməliyyatlar

Professor doktor ALİ GÜRLEK estetik, plastik və rekonstruktiv əməliyyatlar haqqı...