Bakan Çavuşoğlu, Emin Çakmak’a, ‘Sağlık turizmi için gerekeni yaparız’


Bakan Mevlut Çavuşoğlu, THTDC Kurucu Başkanı Emin Çakmak’a: Yurtdışından gelecek hastalar için özel sağlık vizesi uygulaması için gerekin yaparız.

ÖZKAN ALTINTAŞ,TÜRKİYE TURİZM

BERLİN- ITB Berlin 2015 Fuarı’nda Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi –THTDC standını ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, THTDC Kurucu Başkanı Emin Çakmak’a “Yurtdışından gelecek hastalar için özel sağlık vizesi uygulaması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız”dedi.

YABANCI HASTA ORANINDA YÜZDE 50 ARTIŞ SAĞLAYACAK

Türkiye’nin sağlık turizmini geliştirmek için yurtdışından gelen hastlara özel “sağlık vizesi” uygulanması için hükümet katında önemli girişimlerde bulunan THTDC kurucu başkanı Emin Çakmak , Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu THTDC standını ziyaret idince aynı konuyu gündeme getirdi. Bakan Çavuşoğlu’na sağlık vizesi uygulaması getirilirse yurtdışından gelen yabancı hasta oranında en az yüzde 50 oranında artış sağlanacağını belirtti.


BAKAN: BU SORUN ÇÖZÜME KAVUŞMALI

Bunun üzerine Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, sağlık turizminin Türkiye için giderek önem kazandığını belirterek Bakan Yardımcısı Naci Koru ile temas kurarak birlikte yapılacak bir çalışma ile sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi. Bakan Çavuşoğlu, yurtdışından gelecek hastaya Türkiye turizminin ihtiyacı olduğunu belirterek “Gerekeni yapmaya hazırız”dedi.

THTDC Genel Sekreteri Yunus Gürkan, Berlin Büyekelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, THTDC Kurucu Başkanı Emin Çakmak

KAPIDA VİZE YÜZDE 30 ARTIŞ SAĞLADI

Emin Çakmak, Bakan Çavuşoğlu’na geçtiğimiz dönemde yurtdışından gelen turistlere kapıda vize uygulamasını Emin Çakmak dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gülden talep etmiş ve Cumhurbaşkanı talimatı ile başlattıklarını belirterek , schengen, Amerika ve İngiltere vizesi olan yabancılar kapıda vize uygulaması ile Türkiye’ye gelen turist sayısında yüzde 30 oranında artış sağlandığını ve geçen yıl 6 milyon turist kapıda vize alarak giriş yaptılar sözlerine ekledi.


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Ortopediya və Travmatologiya və 18 daha çox

Əlaqədar Məqalələr