Alt ve Üst Göz Kapak Estetigi


Gözler dış dünyaya açılan penceredir. Sosyal ilişkiler göz teması ile başlar. Göz kapaklarında sarkma, göz altı torbaları veya göz çevresi mor halkalar ve hatta burundaki yapısal bozukluklar gözlerdeki pırıltıyı perdeleyebilir.
Url Mənbəyi: http://www.gurhanulusoy.com/#!about1/c21xw


Göz kapaklarınızda:

  • Torbalanmalara bağlı üzgün ve yorgun görünüm,
  • Gözü çevreleyen siyah /mor halkalar,
  • Sarkma ile birlikte ağır kırışıklıklar,
  • Üst kapakta sarkma ile birlikte görmenin engellenme,
  • Göz çevresinde aşırı çukurlaşma,
  • Özellikle alt kapak yanak ve burun birleşim bölgelerinde derin oluklar,
  • Göz küresinde dışarı doğru belirginleşme varsa

estetik göz kapağı cerrahisi için aday olabilirsiniz.


8mQoFJ.jpg


Modern Göz Kapağı Estetiği kapaklarla sınırlı kalmayan, tüm yüze yönelik kaş kaldırma, Botox, yağ enjeksiyonu, lazer, kök hücre ve/veya PRP uygulaması ve hatta gerekirse yüz / orta yüz germe, alın germe ve rinoplasti gibi işlemleri de içerebilen gençleştirme ve güzelleştirme çabasıdır.

TqrpMz.jpg

Hasta tercihine bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında yapılacak ameliyat 1 - 1.5 saat sürmektedir. Anestezi tercihi hastaya aittir. Lokal anestezi- yani sadece kapakları uyuşturarak da rahatlıkla yapılabilir. Ameliyat sırasında torbalanmalara sebep olan yağlar yeniden şekillendirilir. Bir kısmı çıkartılır, bir kısmı ise göz çevresindeki çukurların doldurulmasında kullanılır. Göz yaşı kesesinde olabilecek sarkmalar, üst kapaktaki düşüklükler ve cilt sarkmaları düzeltilir. Göz kapağında ileri derecede gevşeklik varsa kapak yapıları sıkılaştırılarak ameliyata son verilir.

Ameliyat öncesinde yapılan plana uygun olarak yapılacak cerrahi girişimler - botox, orta yüz germe, yağ greftleri,... - süreyi uzatabilir.

Alt resimde, alt ve üst kapakta yapılan cerrahi kesiler kırmızı kesikli çizgilerle gösterilmiştir. Üstte, üst göz kapağı katlantısına, altta ise kirpiklerin 1-2 mm altına oturan kesiler iz kalmaksızın iyileşir.

huX6aF.png

Ameliyat sonrası süreç ağrılı değildir. Göz çevresinde morluklar ve şişlikler oluşacaktır. En ufak darbeye karşı bile son derece hassas bu bölge için bu normaldir. Şişlikler ve morlukların kaybolma süresi farklılık gösterir. Şişlikler 3-4 gün, morluklar ise 7-14 gün içerisinde kaybolacaktır. Kural olmamakla birlikte, açık tenli insanlarda morluklar ve şişlikler daha fazla olur. Morluk ve şişlikleri azaltmak için ilk 12-24 saat boyunca göz kapaklarının üzerine buz uygulamanız ve başınız hafif yukarıda, sırt üstü yatmanız faydalı olacaktır.


Şərhlər

Yüklənir...

Müəllif

Əlaqədar Məqalələr

Estetik, Plastik və Rekonstruktiv Əməliyyatlar

Professor doktor ALİ GÜRLEK estetik, plastik və rekonstruktiv əməliyyatlar haqqı...